SP za 29er končano

V Weymouthu se je včeraj končalo svetovno prvenstvo razreda 29er, na katerem sta pod trenerskim vodstvom Sandija Dekleve nastopili dve slovenski posadki, Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič ter Alja Petrič in Caterina Sedmak. Obe sta si za cilj prvenstva zadali uvrstitev v zlato skupino; fanta sta ga izpolnila, dekleti pa se tokrat nista znašli in zaključujeta nekoliko pod pričakovanji.

Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič sta osvojila skupno 39. mesto, Alja Petrič in Caterina Sedmak pa 132. v konkurenci 205 posadk.

Sandi Dekleva: “Svetovno prvenstvo je za letos končano. Zmaga gre zasluženo na Irsko, med dekleti pa Italijanski posadki iz Arca.
Včeraj smo imeli res zahtevne pogoje. Veter je obračal tudi do 40 stopinj in ves čas nihal v hitrosti med 5 in 14 vozli. V danih pogojih je bil start regate ključnega pomena, kjer se danes Svit in Maj nista najbolje znašla. Po slabem startu sta si zmeraj iskala pot na čist veter, vendar je bilo to v teh razmerah in med 50 najboljšimi na svetu neuspešno. Tako sta dosegla spodbudno končno 39. mesto ter si nabrala nekaj novih izkušenj. Analiza napak sledi v naslednjih dneh, ob njej pa bomo postavili tudi strategijo za evropsko prvenstvo, ki sledi v naslednjem tednu.
Alja in Caterina sta včeraj bolje jadrali predvsem v zadnjih dveh plovih. Skupni rezultat pa je zelo pod pričakovanjem in nista dosegli zastavljenih ciljev. Sedaj je čas za čestitati najboljšim, temu pa sledi kratek počitek pred nastopom na drugem vrhuncu sezone.”

Svit Dujmovič Šterpin in Maj Petrič dodajata: ”Prvenstvo, ki je za nami, je bilo uspešno. Glavni cilj je bilj dosežen, prvih 40. jadralcev sveta. Kljub temu pa sva naredila napake, ki sva si jih zapomnila, in tudi dobre stvari so nama že v podzavesti.”

Evropsko prvenstvo razreda 29er bo v švedskem Stockholmu med 12. in 19. avgustom.