SUP; cena sup deske = kakovost sup deske
Sedaj je pravi čas, da si zagotovimo nakup svoje nove sup deske. Mnogo je proizvajalcev in ponudnikov sup desk, na trgu se pojavljajo v zelo različnih cenovnih razredih (300–1350 EUR), cene pa skrivajo svoje marketinške pasti. Po nepisanem pravilu velja, da višja cena tudi v resnici zagotavlja višjo kakovost in tehnologijo izdelave ponujenega materiala.
Če so pred leti napihljive deske primerjali s trdimi in jim očitali nestabilnost, temu ni več tako. Zaradi napredne tehnologije in posledične kakovostne izdelave ter designa, so napihljive deske postale popolnoma primerljive s trdimi, zaradi uporabne vrednosti pa imajo med rekreativci večinski delež. Katere pa so tiste lastnosti, ki jih iščemo pri napihljivih sup deskah in zaradi katerih se velja odločati za priznane izdelovalce?
Na prvem mestu je zagotovo trdnost deske. Bolj kot je trdna, bolj je stabilna in ustvarja boljšo sup izkušnjo. Na drugem mestu je njena vzdržljivost, kakšne preizkušnje lahko prenese in kako odporna je na poškodbe. Tudi njena teža je pomembna, saj desko in opremo prenašamo po svetu. Pravilna oblika sup deski drži formo in se ne zvija zaradi zunanjih vplivov. Prepustnost pa je podatek, kako dolgo lahko desko pustimo napihnjeno, ne da bi izgubila veliko količino zraka. Na vse te lastnosti v največji meri vpliva tehnologija izdelave: enoplastna, dvoplastna in MSL fusion (nova tehnologija – double layer fusion). Slednja ponuja najbolj kvalitetno sredico in največjo trdnost napihljive sup deske.
Brez omahovanj se je uredništvo eMORJE.com odločilo preizkusiti vsestranski model, primeren za družine in začetnike, Red Paddle Co 10’6 MSL. O kakovosti, občutkih in uporabnosti v cenovnem razredu, pa tudi o tehnoloških razlikah med enoplastno, dvoplastno in MSL fusion tehnologijo ter potrebno dodatno opremo, kakor tudi o supanju, kot načinu preživljanja aktivnega prostega časa, bomo pisali v 4. številki časopisa eMORJE.com. Več informacij pa že sedaj lahko ujamete na spletni povezavi www.bananaway.si.